Garáž.cz - Test Voge 500R

Čínská produkce se obdivuhodně zvedla. Na konci února, vtrhla na český trh úplně nová motocyklová značka.

Jmenuje se Voge, motorky vyrábí v Číně a nevznikla jen tak na zelené louce – má za sebou ohromnou společnost Loncin, která se řadí mezi největší výrobce motocyklů a motorů na světě. Voge je potom prémiová značka, s níž chce Loncin prorazit na západní trhy.

Divoký vzhled s vyváženou technikou

Už v únorovém článku jsem psal, že jsem motorky sice ještě ani neviděl, ale umím si představit, že nebudou vypadat vůbec špatně. A musím naštěstí konstatovat, že ostudu jsem si tímhle tvrzením neudělal. Motorka má docela akční design a při bližším ohledání taky vcelku slušnou výbavu poskládanou z komponentů dobře známých značek. Přední obrácené vidlice i zadní centrální tlumič dodal KYB, brzdy jsou od Nissinu a ABS je hlídané jednotkou Bosch. Sedmnáctipalcová kola navíc obouvají celkem slušné pneumatiky Pirelli Angel. …

Hned víte, co máte dělat

A ve Voge funguje prostě příjemně. 43,5 koně sice z dvousetkilového naháče žádnou raketu neudělá, ale kohokoliv, kdo byl dosud zvyklý jen na nižší výkony, potěší silným zátahem v nižším a středním pásmu a taky sympaticky jadrným zvukem a naprosto precizně chodící šestistupňovou převodovkou. Celkově se s motorem velmi příjemně pracuje, díky lankovému plynu má naprosto přesné a přirozené reakce, a vytknout by se dalo snad jenom to, že mu při sportovnější jízdě trochu dochází pára v horním spektru otáček. …

Když to vezmu kolem a kolem, dostal jsem od Voge přesně to, co jsem od něj čekal. Příjemnou, neutrálně nastavenou a sympaticky ovladatelnou motorku, která má slušné zpracování, tahavý motor s příjemnou odezvou a jako kompletní balíček funguje prostě dobře.

Oslím můstkem skrz původ se pak samozřejmě dostávám k závěrečné ceně, která je, jak už jsem naznačil výše, velmi příjemná. Konkrétně může být větší naháč od Voge váš za 142 990 Kč. A to je prostě fajn nabídka, která podbíhá japonskou konkurenci o víc než 15 tisíc – nezanedbatelnou to částku v těchto relacích.

Zdroj: www.garaz.cz

 

Celý článek

getGeoData

K vyhledání prodejce se používají služby třetích stran.
Při zobrazení mapy se ukládají soubory cookie z Map Google.
Zobrazit zásady ochrany osobních údajů.

Zobrazit mapu

MSA Motor Sport Accessoires GmbH
Am Forst 17b
D-92637 Weiden i.d.OPf.
Tel.: 09 61 / 38 85 - 207
info(at)voge-bikes.cz