Motocykl - Test VOGE 500DS - Maturant

Čína dala lidstvu do ruky řadu vynálezů, kolem kterých se točí svět. V oboru motocyklová technika však dodnes hraje roli učedníka a dlužno dodat, že velmi snaživého.

Už je připravena na zkoužku z dospělosti?

Když zůstaneme u školní terminologie, konkrétně značka Voge zvládla v případě modelu 500DS přinejmenším písemnou část maturity na výbornou. Hodnotami v technické tabulce se crossover hodně blíží premiantům třídy, jeho seznam základní výbavy je dokonce podstatně delší a komponenty nesou názvy osvědčených dodavatelů. To všechno podtrhuje sebevědomá, ale pořád ještě atraktivní cena.

Závěrečné zkoušky se však nerozdávají na základě odevzdaného listu papíru - je třeba obstát také v praktické zkoušce. Při ní DS svou plnoletost demonstruje v první řadě postavou. Na pětistovku vypadá jako opravdu dospělá motorka. Tvary předních kapot jsou samy o sobě dost mohutné a členité, takže si žádnou designovou podporu nežádají. Do celku výborně zapadá sada hliníkových kufrů, na nichž navíc není znát, že za všechny dohromady se připlácí mtzkých patnáct tisíc a držáky dostanete grátis k motorce. Ani bez nich však o pocit velkého cestovního motocyklu nepřijdete. Může za to hlavně rozměrný kryt nádrže, díky kterému pochopíte, co znamená "sedět v motorce". Barevný TFT displej s bluetooth konektivitou pak jako by patřil do jiné cenové skupiny. Tolik Informací nenabídnou ani večerní zprávy.... dále čtěte v článku.

Verdikt:

Pokud můžeme soudit podle jednoho vzorku, produkty značky Voge snesou přísné oko jak po stránce kvality zpracování, tak výbavy i jízdních vlastností. S poměrem cena/výkon jsou na tom ještě lépe, na hodnocení spolehlivosti je ještě brzy. Nejtěžší úkol, který momentálně před premiérovým brandem koncernu Loncin stojí, je vybudovat si ve světě jméno.

Zdroj: MOTOCYKL / DUBEN 2022

Celý článek

 

 

getGeoData

K vyhledání prodejce se používají služby třetích stran.
Při zobrazení mapy se ukládají soubory cookie z Map Google.
Zobrazit zásady ochrany osobních údajů.

Zobrazit mapu

MSA Motor Sport Accessoires GmbH
Am Forst 17b
D-92637 Weiden i.d.OPf.
Tel.: 09 61 / 38 85 - 207
info(at)voge-bikes.cz