Motoroute - Test VOGE Rally300

Toto enduro je primárně určené pro mladé začínající motorkáře, ale určitě nezklame ani zkušenější.

Při prvním usednutí je jasné, že je motorka poměrně vysoká, ale je k dispozici sada pro snížení o 3 cm, čímž se rozsah možných jezdců přece jen rozšíří a navíc je hned poznat, že motorka je lehká, a tak ji zvládne skoro kazdý (-á). Máte z motorky pocit, že můžete jet kamkoliv, jako by to bylo kolo. Tam vidíte polňačku, tak tam odbočíte. Tuhle je nějaká stezka, tak co se tam podívat? Město, okresky, šotolinky, off-road, tady všude je Voge 300Rally jako doma. Z výfuku se přitom line dunivý a nečekaně hutný zvuk. Co se týče spolehlivosti, to je zatím samozřejme velká neznámá. Nicméně značka Voge patří pod koncern Loncin, který vyrábí motory pro BMW, takže zkušenosti a technologie nepochybně mají. Každopádně, za ty peníze je to myslím vyborná koupě. Ať už jako druhá motorka na chalupu, na ryby, a prostě jen na blbnutí, nebo pro začínající jezdce, kteří maji off-roadové choutky.

A co na stroj říkají kolegové?

Ruda Fráňa

V rámci konání enduroškoly projektu EnduroGo jsem si mohl osahat a vyzkoušet malé cestovní enduro Voge 300Rally. Už kdyz jsem si motorku přebíral mi bylo jasné, ze se jedná o docela vysoký stroj. Sedlo dle technických dat je ve výšce 915 mm. Možná je to škoda, že se výrobce připraví o celou řadu potenciálních zájemců o koupi této jinak zajímavé a hravé motorky, protože pro někoho bude prostě moc vysoká. Ovladatelnost při pomalé rychlosti je při váze 152 kg naprostá paráda a motorka působí daleko lehčím dojmem. Co mě docela dostalo, je převodovka. Rychlosti tam padají naprosto jemně a klidně. Díky rozměrům kol (18"a 21") se na nezpevněném povrchu vede velice ochotně i při vyšši rychlosti. Spojka reguluje přenos výkonu parádně. Dále mě pozitivně překvapil podvozek. Kopiruje naprosto spolehlivě, i když je na něm vidět že je to rozpčtovka. V rámci enduroškoly probíhal výcvik i na písku a ani zde se Voge 300Rally neztratilo. V minulosti jsem měl možnost svézt se i na přímé konkurenci Voge 300Rally, kterouj e Honda CRF 300 Rally. Pocitově se mi na obou jezdilo velice podobně. Výkon udávající výrobci totožný, podvozkově mi ale sedělo Voge 300Rally lépe, navíc i s vědomím, že Japonec je v současnosti o cca 60 tisíc dražší.

Zdeněk Gottvald

Novinku na našem trhu, malé cestovní enduro Vage 300Rally, jsem měl možnost otestovat na jeho schopnosti v terénu. Strávili jsme spolu dva dny v různých terénech - a byly pro mně velmi příjemné. Už při prvním seznámení, kdy jsem se vyšvihl do sedla, mi vše padlo hned do rukou. l když je Voge v sedle malinko vyšší než bych čekal, je posez úplně přirozený a všechny ovládací prvky přesně tam, kde mají být. Tušil jsem, že v lehkém terénu s ní nebude problém, jen čínské gumy vzbuzovaly obavy. Ale rychle zmizely a postupně jsem se odvazoval k větším kouskům. Další příjemné překvapení, brzdy taky fungují jak mají a nezkazí žádnou legraci. Nakonec podvozek. Ten mě okouzlil asi nejvíc. l přes svou váhu a určení převážně do městského provozu, kde svou roli splní na sto procent, tlumiče v jakémkoliv terénu odvádí svou práci parádně. Zvládají všechny nástrahy polních i lesních cest, a nejen to. Žádné motokrosové trati, či enduro parku se na ni nemusíš vyhýbat a všechny prekážky i skoky jsou hračka. Pérování a geometrie jsou v této kategorii opravdu nadstandardní. Rozvášnil jsem se na ní natolik, že mi i přestal vadit padací rám u motoru, který občas prekáží a je zbytečně předimenzovaný. Toto enduro je primárně určené pro mladé začínající motorkáře, ale určitě nezklame ani zkušenější. Některé zpracování a materiály odpovídají ceně, ale jako celek motorka v terénu funguje téměř bez chyb. Přes počáteční skepsi jsem si to nakonec skvěle užil.

Zdroj: Magazín Motoroute 3/2023

Celý článek

 

 

getGeoData

K vyhledání prodejce se používají služby třetích stran.
Při zobrazení mapy se ukládají soubory cookie z Map Google.
Zobrazit zásady ochrany osobních údajů.

Zobrazit mapu

MSA Motor Sport Accessoires GmbH
Am Forst 17b
D-92637 Weiden i.d.OPf.
Tel.: 09 61 / 38 85 - 207
info(at)voge-bikes.cz